Taha Aksoy | Chairman of the Board

Taha Aksoy

Chairman of the Board

After graduating from METU Civil Engineering Department, Taha Aksoy completed his master's degree in the same department.

He worked as an Assistant at METU, a Research Assistant at Munich Technical University, and a Lecturer at Melik Abdulaziz University in Jeddah. In his long work experience, he held various senior management positions and assumed roles in various boards and associations: METU Academic Council Member, Betonsan AŞ. General Manager, AFA İnşaat A.Ş. Project Manager and Deputy General Manager, Çimentaş Group Planning Coordinator and Executive Board Member, Beşer Balatacılık A.Ş. General Manager, ATAY Holding A.Ş. Commerce Group President and Executive Board Member, 23rd World Inter-University Summer Games General Coordinator and Chairman of the Executive Board President of Turkish Gas Concrete Producers Association, European Gas Concrete Association Board Member, Turkish Prefabricated Union Board Member, Chamber of Civil Engineers, METU Alumni Association, ESİAD and TÜSİAD.

Taha Aksoy, who served as an İzmir Deputy in the Grand National Assembly of Turkey between 2007 and 2011, speaks English at a very good level and German at a good level.

Cenker Mirzaoğlu | Board Member and CEO

Cenker Mirzaoğlu

Board Member and CEO

Cenker Mirzaoğlu lise eğitimini Adana Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Profesyonel iş yaşamına Sabancı Grubu şirketlerinden BetonSA'da Strateji ve İş Geliştirme Uzmanı olarak başlamış ve sonrasında Grup şirketlerinden Akçansa ve Çimsa’da hem yurtiçi hem de yurtdışı operasyonlarında strateji, iş geliştirme, AR-GE ve genel yönetim alanlarında farklı yöneticilik rolleri üstlenmiştir. 2011'de Çimentaş Grubu şirketlerinden Çimbeton’da Genel Müdür rolünü üstlenmiş ve sonrasında Çimentaş Grubu Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevini yürütmüştür. 2015 yılında ÇİMKO Çimento ve Beton Genel Müdürü olarak atanmış ve 2017 yılında aynı şirkette CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi görevine getirilmiştir. Haziran 2019'dan itibaren Çimentaş Grubu'na tekrar katılan Cenker Mirzaoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak çalışma hayatını sürdürmektedir. TÇMB ve ÇEİS kurumlarında Yönetim Kurulu Üyesi ve TÇMB’de yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra “Yönetim Kurulu Saymanı” görevini de devam ettirmektedir.

İnşaat, çimento ve hazır beton sektöründe 20 yılı aşkın deneyime sahip olan Mirzaoğlu, çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Marco Maria Bianconi | Deputy Chairman of the Board

Marco Maria Bianconi

Deputy Chairman of the Board

Marco Maria Bianconi, LUISS üniversitesi Ekonomi Bölümünden 1988 yılında dereceyle mezun oldu ve 1996’da New York Üniversitesi Stern School of Business’ta İşletme Yüksek Lisansı yaptı.

Çalışma yaşamına 1989 yılında IRI Roma’da başlayan Bianconi, sırasıyla Fidelity Investments UK bünyesinde Analist ve Portföy Müdürü, Caltagirone S.p.A bünyesinde Finans Direktörü ve Cementir Holding SpA bünyesinde Plan, Bütçe ve Kontrol Direktörü ve M&A ve IR Direktörü olarak görev yapmıştır. Çin, Malezya ve Amerika’daki pek çok kuruluşun Yönetim Kurulu üyesi olan Bianconi, halen Cementir Holding SpA bünyesinde İş Geliştirme Direktörü olarak çalışmaktadır.

Çok iyi derecede İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca bilen Marco M.Bianconi, Yeminli Mali Müşavirlik ve IMC Sertifikası sahibidir.

Pasquale Vetrano | Board Member

Pasquale Vetrano

Board Member

Pasquale Vetrano, Polytechnic Federico II Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden derece ile mezun oldu ve İsviçre’deki IMD Business School’dan yüksek lisansını aldı.

Çok uluslu şirketlerde uzun yıllara dayanan deneyime sahip bir yönetici olan Vetrano, 25 yıla yakın bir süre ABB Group’ta çalışmıştır. İtalya’da Operasyonlardan Tedarik Zincirine kadar görev almış, ardından şirket merkezi olan Zürih’te Bölüm Tedarik Zinciri Müdürü ve Grup Başkan Yardımcısı olarak farklı yönetim pozisyonlarında bulunmuştur. Çalışma süresinin önemli bir bölümünü yurtdışında Çin, Hindistan, Orta Doğu, Kuzey-Orta Avrupa ve Kuzey Afrika gibi ülkelerde geçiren Vetrano, 2011 yılında Grup Stratejik Tedarik Sorumlusu rolüyle Cementir Holding'e katılmış ve 2017'de Grup Küresel Satın Alma Sorumlusu olmuştur.

Nisan 2017'den bu yana Cementir Grubu'nun ticaret şirketi Spartan Hive'ın İcra Kurulu Üyesi ve Haziran 2018'den itibaren Cementir Holding Atanmış Yönetim Kurulu Üyesi olarak Çimentaş ve Recydia (Türkiye) ve CCB (Belçika) Yönetim Kurulu'nda görev yapan Vetrano, çok iyi derecede İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

Paolo Regoli | Board Member

Paolo Regoli

Board Member

Paolo Regoli 1996 yılında Sapienza Üniversitesi Ekonomi Bölümünü bitirdikten sonra, İngiltere Aston Business School’da Finans Yüksek lisansı yapmıştır.

Finans ve Yönetim alanlarında çeşitli pozisyonlarda, şirketlerde ve pazarlarda 20 yılı aşkın deneyime sahip kıdemli bir yönetici olan Regoli, kariyerine İngiltere'de, Alman ThyssenKrupp grubunun bir parçası olan, İtalyan paslanmaz çelik üreticisi olan AST Grup'ta çalışarak başladı. 2006 yılında İtalyan Holding Grup Kontrol Müdürü olarak görev yaptı. 2009 yılında, gıda ambalaj endüstrisinde Avrupa lideri olan TK Acciai Speciali Terni şirketinde Grup Kontrol Müdürü ve İhracat Müdürü olarak çalıştıktan sonra, 2017 yılında mimari ve lüks otel sektöründe küçük ama dinamik bir işletmede olan Rarum Group & AG Luxury Group’ta CFO olarak çalıştı.

2018 yılından beri Cementir Holding SpA bünyesine görev yapan Regoli, Grup Planlama, Bütçe ve Kontrol Başkanı olarak çalışmakta, çok iyi derecede İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

İlhan F. Gürel | Board Member

İlhan F. Gürel

Board Member

Ilhan Feyzi Gürel, Durham Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümü mezun olduktan sonra Newcastle Üniversitesi’nde aynı dalda yüksek lisansını yapmıştır.

Sunel T.T.A.Ş. bünyesinde Yönetim Kurulu Başkanı, Kütaş Tarım Ürünleri Dış Ticaret ve Sanayi A.Ş., Kütaş Grup Şirketleri ve Gürel Gayrimenkul A.Ş ‘de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam eden İlhan Feyzi Gürel, çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Bahri Hüseyin Zuhal | Independent Board Member

Bahri Hüseyin Zuhal

Independent Board Member

Bahri Zuhal, 1974 yılında Ege Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun olmuştur.

Profesyonel iş hayatına Yaşar Holding bünyesinde başlayan Zuhal, görev süresi boyunca metal ambalaj, boya ve tekstil kimyasalları ağırlıklı olmak üzere, Grup ürünlerinin üretimi ve pazarlamasında uluslararası deneyime sahip olmuştur. Sorumlulukları arasında, yurtdışı büro ve şirket kurulumlarının gerçekleştirmesi, pazarlama öncesi araştırmaların analiz edilmesi ve hazırlanması, bunlarla ilgili iş stratejilerinin geliştirilmesi vardır.1998 yılından 2011 yılı sonuna kadar Çimentaş Grup’ta iş yaşamına devam eden Bahri Zuhal, çimento pazarlama ve hazır betonda, üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.

2011 yılına kadar Çimbeton Hazır Beton Direktörü olarak çalışan Zuhal, halen Çimentaş Grup’ta Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmekte olup, çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Mehmet Cemali Dinçer | Independent Board Member

Mehmet Cemali Dinçer

Independent Board Member

Prof. Dr. Cemali Dinçer, ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Ardından NATO bursu ile ABD’deki Stanford Üniversitesi’ne gitti ve burada Endüstri Mühendisliği ve İstatistik yüksek lisansı ile Endüstri Mühendisliği ve Mühendislik Yönetimi alanında doktora yaptı.

1986 yılında Bilkent Üniversitesi’nin ilk akademik kadrosunda yer alan Prof. Dr. Dinçer, 10 yıl Bilkent Üniversitesi’nde çalıştıktan sonra özel sektöre geçmiş ve Yeni Asır gazetesinin Genel Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi ile Yazılım Mühendisliği Bölümünü, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Endüstri Sistemleri Mühendisliği Bölümünü, Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümünü kuran Dinçer, 2006 yılında İzAIR (İzmir Hava Yolları) Genel Müdürlüğü görevine getirilmiştir. 2011’de İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Akademik İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı olarak çalışmış, İzmir Bilim Parkı Danışma Kurulu üyeliği, İEÜ Rektör Yardımcılığı görevlerinin ardından 2014 yılından itibaren Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde çalışmıştır.

Prof. Dr. Cemali Dinçer, 2015 yılından beri Yaşar Üniversitesi Rektörü olarak görev yapmakta olup, başta Stanford Üniversitesi olmak üzere ulusal ve uluslararası üniversiteden ödül almıştır. Çok iyi derecede İngilizce bilen Dinçer’in pek çok makale, kitap ve projeleri bulunmaktadır.

www.shoeshellen.com www.replicabagmall.com