Topluma katkıda bulunmak ve büyümemizi toplumumuzun gelişiminin ayrılmaz bir parçası olarak düşünmek temel felsefemizi oluşturmaktadır. Kurumsal sosyal sorumluluğun önemi ve toplumdaki lider rolünün bilincinde olan Grup, ağırlıklı olarak eğitim, sağlık, kültür, sanat ve çevresel konularda fark yaratan itibarlı proje ve işlere destek sağlamaktadır. Bu alanlarda verdiğimiz destek ve yaptığımız bağışların ülkemiz için uzun soluklu değer yaratması ana hedef ve beklentimizdir.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Politikamız

Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) şirket politikamız, çalışanlarımıza, komşularımız ve paydaşlarımıza, çevreye, yatırımcılarımıza karşı sorumlu iş anlayışımızı referans almaktadır.

Grubumuz:

  • Yasalara saygılı olmayı,
  • Meşru ve sürdürülebilir işletme faaliyetlerini,
  • Açık ve şeffaf ortaklık ve işbirliği esaslarını,
  • İş ahlakı, dürüstlük ve saygıyı etik değerler olarak benimsemeyi,
  • İş süreçlerinin etkilerini minimize etmeyi,
  • Uzun vadeli projeleri desteklemeyi,

hedefleyen ve buna yönelik politikalar üretmeyi ilke edinmiş bir organizasyon olarak bu anlayış etrafında geliştirilen sosyal sorumluluk inisiyatiflerine öncelik vermektedir.

Şirket sosyal sorumluluk faaliyetlerini hayata geçirip, sürdürülebilir örnek projeleri daha doğru yönetmek amacıyla 1998 yılında Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfı'nı (ÇESVAK) kurmuştur. Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfı, 1998 - 1999 öğretim yılında Işıkkent Eğitim Kampüsü adı altında büyük bir öğrenim projesini faaliyete geçirmiştir. Bu projeyle anaokulundan üniversiteye kadar tüm öğrenim seviyelerinde eğitim vermektedir.

Işıkkent Lisesi (Işıkkent Eğitim Kampüsü) Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın finansal destekleriyle 1998 yılında kurulmuş olup, eğitimdeki gelişmiş ve araştırmacı yaklaşımı ile tanınmaktadır. Bu amaçla, uygun tesislerle donatılmış bir kampüs inşa edilmiştir. Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfı, yenilikçi ve araştırmaya dayalı eğitim anlayışına sahip Işıkkent Eğitim Kampüsü’nü destekleme, geliştirme ve esin kaynağı olma adanmışlığıyla hareket etmektedir. http://www.isikkent.k12.tr/

Ayrıca, Çimentaş Türk A.Ş. desteği ve Vakfımız aracılığı ile;

  • Çimentaş İlköğretim Okulu
  • Çimentaş Lisesi
  • Çimentaş Semt Polikliniği

yatırımları tamamlanarak yönetimleri Kamuya bağışlanmıştır.

YEREL TOPLULUKLARA DESTEK

Bilimler köyüne yapılan beton bağışı

Lumintech ile Gaziemir’de yapılan iş

IWC Aquatimer Replica IWC Big Pilot Replica IWC Ingenieur Replica IWC Portofino Replica IWC Da Vinci Replica Replica Watches