İzmir’de 1950 yılında başlayan serüvenimiz, bugün Türkiye’nin dört bir yanında; gri ve beyaz çimento, agrega ve beton üretiminde dünyadaki lider markalardan biri olan Cementir Grup’un önemli bir iştiraki olarak Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından biri olarak devam ediyor.

1950

İzmir’li bir grup yatırımcının biraraya gelerek, Ege Bölgesinin ilk özel çimento şirketi olan Çimentaş’ın temellerini attılar.

1953

Çimentaş yıllık 150.000 ton üretim kapasite ile faaliyetine başladı.

1986

Hazır Beton üretmek ve ürün çeşitliliğinin sağlanması amacı ile Çimbeton kuruldu.

1992

Çimentaş, hisseleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda halka arz edildi.

1996

Genişleme stratejisi doğrultusunda Kars Çimento satın alındı.

2001

Dünya’nın önemli grupların arasında yer alan Cementir Holding tarafından satın alındı.

2005-2006

Trakya (Edirne) ve Elazığ'da iki çimento fabrikası daha satın aldı ve dikey entegre bir model izleyerek borsada işlem gören iştiraki Cimbeton'un beton santrallerinin sayısını arttırdı.

2009-2012

Sürdürülebilirlik konusundaki taahhütlerine bağlı olan Çimentaş, Manisa Kula’da faaliyet gösteren endüstriyel atık bertarafı ve geri kazanımı şirketi Süreko’yu satın aldı.

2011 yılında yeni oluşturulan Recydia Grup’a bağlı olarak, İstanbul kentsel atık arıtımının bir bölümü için 25 yıllık imtiyazı satın aldı ve Kömürcuoda'da son teknoloji bir üretim tesisi inşa ederek alternatif atık kaynaklı yakıtlar (SRF/RDF) üretmeye başladı. 2012 Yılında Recydia, Lancashire'da (Birleşik Krallık) kurulan ve Manchester bölgesindeki kentsel ve endüstriyel atıkların toplanması, arıtılması ve bertaraf edilmesinde aktif olan bir şirket olan Neales Waste Management Ltd'yi satın aldı.

2021

Çimentaş, İzmir Torbalı’da faaliyet gösteren Ege Kırmataş şirketini satın aldı. Böylece agrega iş birimini oluşturarak, faaliyet alanını genişletti.
IWC Aquatimer Replica IWC Big Pilot Replica IWC Ingenieur Replica IWC Portofino Replica IWC Da Vinci Replica Replica Watches