Çimbeton, 1985 yılında bağlı bulunduğu grup şirketi Çimentaş tarafından kurulmuş olup, 1986 yılında hazır beton üretimine başlamıştır.

Çimbeton, Ege Bölgesi’nde faaliyete geçen ilk kurumsal hazır beton üretim şirketi olmasının yanında sektörde de halka açık ilk şirkettir. Çimbeton hisseleri 18 Aralık 1997 tarihinden bu yana İMKB'de işlem görmektedir.

Çimentaş şirketler topluluğu; çimento, hazır beton ve agrega ürünlerinde dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alan Cementir Holding’ e bağlı gruptur.

Cementir Holding 11 çimento fabrikası, 13 milyon ton çimento üretim kapasitesi, 2 AR-GE laboratuvarı, 31 terminal, 105 hazır beton ve 3 atık bertarafı tesisi ile 5 kıtada ve 18 ülkede yatırımları ile sektöründe Dünya’nın önemli gruplarındandır.

Hazır beton sektöründeki 36 yıllık deneyimi, çevreci ve sürdürülebilir hazır beton teknolojilerine yapmakta olduğu yatırımlar ile geleceğe güvenle bakan Çimbeton, dinamik ve güçlü ekibi ile müşterilerine ihtiyacı olan çözümler sunarak inşaat maliyetlerine olumlu katkı sunmayı hedefler.

Çimbeton, hazır beton üretim ve teslim süreçlerine günümüz teknolojisini entegre etmekte, sürekli yenilenen modern dağıtım filosu ile müşterilerinin gereksinimlerini hızlı ve en doğru koşullarda karşılayarak sektöründeki öncülüğünü sürdürmektedir.

Türkiye’nin ilk tam kapalı hazır beton tesisini kurarak, çevre bilinci konusunda sektörüne öncülük eden Çimbeton, çevre ile ilgili mevzuat şartlarını yerine getirmeyi ve kullanmayı temel performans hedefleri arasında tutar. Yılların getirdiği deneyim ve bilgi birikimi, Çimbeton’un tüketiciler için güçlü bir çözüm ortağı olmasını sağlamaktadır.

Çimbeton, Ege, Marmara ve Doğu Anadolu Bölgelerinde 21 hazır beton tesisi ve yıllık 5.500.000 m³ hazır beton kapasitesi ile hizmet vermektedir.

Rakamlarla Çimbeton

21 adet
Beton Tesisi
5,5 milyon m³
Beton Üretim Kapasitesi
37 yıl
Sektör Tecrübesi
6 milyon km
Yıllık Yapılan km
20
Patentli Ürün Sayısı