Çağdaş bakışı, müşteri memnuniyetini ön plana alan ilkeleri, kalite odaklı ve beklentilere yönelik güvenilir çözümler sunan politikaları, ulusal ve uluslararası pazardaki gelişmeleri takibi, Ar-Ge’ye, inovasyona, teknolojiye verdiği önem ve insan kaynağına yaptığı yatırım ile Çimbeton, daha ileri hedeflerin takipçisi olarak yoluna devam güvenle etmektedir.

Çimbeton, üretim ve dağıtım aşamalarında teknolojinin son yeniliklerini kullanmakta, yenilenmiş dağıtım filosu ile tüketicinin gereksinimini hızlı ve en doğru koşullarda karşılayarak sektöründeki öncülüğünü sürdürmektedir. Sektördeki öncülüğünü insan gücüne yaptığı yatırımlarla da pekiştiren Çimbeton, üretimden satışa, kalite kontrolden pazar ihtiyaçlarına kadar, bunları karşılayacak, etkili, eğitimli ve deneyimli insan kaynağına sahiptir.

Misyonu doğrultusunda müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşıyan Çimbeton, aynı zamanda güvenirlilik, çevreye duyarlılık ve kalitenin sürekliliği ilkelerini benimsemektedir. Tüm tesisleri, TSE Türk Standartlarına Uygunluk ve İmalata Yeterlilik Belgeleri ile Beton Kalite Güvence Sistemi Uygunluk Belgesi’ne sahiptir. TSE standartlarındaki tüm beton türlerini üretebilen Çimbeton; Ege Bölgesi’nde yüksek performanslı ve kaliteli hazır beton kavramı ile özdeşleştikten sonra bugün Marmara Bölgesi’nde de aranan bir şirket olma yolundaki yolculuğunu emin adımlarla sürdürmektedir.

Çimbeton pazarın ihtiyaçlarına göre farklılaştırdığı ürün çeşitliliğiyle ve çözüm sunan anlayışıyla rakiplerinden ayrılır. Pazarlama stratejilerini sadece pazardaki kısa dönemli ve değişken ihtiyaçlara göre değil, uzun dönemli ve sürekli müşteri memnuniyetine göre oluşturur ve buna yönelik iş planlarıyla hareket eder. Müşteri beklentilerini, onların yapıcı eleştiri ve yorumlarını iş hedeflerine ulaşma konusunda bir araç olarak gören Çimbeton, müşterilerinin bu konulardaki geri bildirim ve isteklerine en hızlı biçimde yanıt vermeyi işinin ve sürekli gelişiminin bir parçası olarak görmektedir.

Çimbeton’a duyulan güven, hammadde alımından başlayarak, üretim ve dağıtım aşamalarında duyarlılıkla yürütülen çalışmaların ve ürün kalitesindeki sürekliliğin bir sonucudur. Üretimin her aşaması gelişmiş bilgisayar teknolojileri tarafından yönlendirilmekte ve sistemler birbirini kontrol etmektedir. Çimbeton, tüm santrallerinde kurulu laboratuvarları, eğitimli ve deneyimli çalışanlarıyla ile etkin bir kalite kontrol sistemine sahiptir. Malzeme kalitesinin ötesinde, yapı kalitesini gözetmenin bilinciyle hizmet veren Çimbeton, teknik desteğini, beton dökümü öncesinde ve sonrasında şantiye yetkililerine sunmaktadır.

Türkiye’nin ilk tam kapalı hazır beton tesisini kurarak, çevre bilinci konusunda sektörüne öncülük eden Çimbeton, çevre ile ilgili mevzuat şartlarını yerine getirmeyi ve kullanmayı, temel performans hedefleri arasında tutar. Yılların getirdiği deneyim ve bilgi birikimi, Çimbeton’un tüketiciler için güçlü bir çözüm ortağı olmasını sağlamaktadır.

Çimbeton, Ege ve Marmara Bölgelerinde 20 farklı noktada bulunan tesisleri ve yıllık 3.600.000 m³ hazır beton kapasitesi ile hizmetini sürdürmektedir.

Çimbeton 1985 yılında, bağlı bulunduğu Grup Şirketi olan Çimentaş tarafından hazır beton üretimi, satışı ve dağıtımı amacı ile kuruldu ve bir yıl sonra üretime başladı.

Çimbeton, Ege Bölgesi’nde faaliyete geçen ilk kurumsal hazır beton üretim şirketi olmasının yanında sektörde de halka açık ilk şirkettir. Çimbeton hisseleri 18 Aralık 1997 tarihinden bu yana BİST'de işlem görmektedir.