Çimbeton, 1985 yılında bağlı bulunduğu grup şirketi Çimentaş tarafından kurulmuş olup, 1986 yılında hazır beton üretimine başlamıştır.

Çimbeton, Ege Bölgesi’nde faaliyete geçen ilk kurumsal hazır beton üretim şirketi olmasının yanında sektörde de halka açık ilk şirkettir. Çimbeton hisseleri 18 Aralık 1997 tarihinden bu yana İMKB'de işlem görmektedir.

Çimbeton; çimento, hazır beton ve agrega ürünlerinde dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alan Cementir Holding grubunun bir parçasıdır.

Hazır beton sektöründeki 36 yıllık deneyimi, çevreci ve sürdürülebilir hazır beton teknolojilerine yapmakta olduğu yatırımlar ile geleceğe güvenle bakan Çimbeton, dinamik ve güçlü ekibi ile müşterilerine ihtiyacı olan çözümler sunarak inşaat maliyetlerine olumlu katkı sunmayı hedefler.

Çimbeton, hazır beton üretim ve teslim süreçlerine günümüz teknolojisini entegre etmekte, sürekli yenilenen modern dağıtım filosu ile müşterilerinin gereksinimlerini hızlı ve en doğru koşullarda karşılayarak sektöründeki öncülüğünü sürdürmektedir.

Türkiye’nin ilk tam kapalı hazır beton tesisini kurarak, çevre bilinci konusunda sektörüne öncülük eden Çimbeton, çevre ile ilgili mevzuat şartlarını yerine getirmeyi ve kullanmayı temel performans hedefleri arasında tutar. Yılların getirdiği deneyim ve bilgi birikimi, Çimbeton’un tüketiciler için güçlü bir çözüm ortağı olmasını sağlamaktadır.

Çimbeton, Ege, Marmara ve Doğu Anadolu Bölgelerinde 21 hazır beton tesisi ve yıllık 5.500.000 m³ hazır beton kapasitesi ile hizmet vermektedir.

Rakamlarla Çimbeton

21 adet
Beton Tesisi
5,5 milyon m³
Beton Üretim Kapasitesi
37 yıl
Sektör Tecrübesi
6 milyon km
Yıllık Yapılan km
20
Patentli Ürün Sayısı
IWC Aquatimer Replica IWC Big Pilot Replica IWC Ingenieur Replica IWC Portofino Replica IWC Da Vinci Replica Replica Watches